Szkolenie z zakresu fotolitografii laserowej

Zgodnie z naszą tradycją, w tym roku również zostało zorganizowane wakacyjne indywidualne szkolenie tylko dla naszego Koła.

Tak więc, 25 lipca 2024 odbyło się szkolenie dla wszystkich członków Koła Naukowego Biofotoniki z zakresu fotolitografii laserowej. Podczas szkolenia członkowie Koła zapoznali się z metodyką nie tylko powlekania powłoką światłoczułą (fotorezystem) ale również z bazą urządzeń laboratoryjnych służących do tego celu i będących na wyposażeniu Centrum Inżynierii Biomedycznej Instytutu Optoelektroniki Wojskowej Akademii Technicznej.

Interesujące było tworzenie (naświetlanie) wzorów geometrycznych z rozdzielczością ok. 1 mikrometra, przy użyciu urządzenia do bezpośredniej fotolitografii laserowej (LaserWriter 405B+ firmy MicroTech s.r.l.).

Wyniki szkolenia widoczne są na zdjęciach poniżej. Wykonano łącznie 3 złożone wzory na krzemie, dzięki czemu każdy mógł być w pełni zaangażowany.

Szkolenie to prowadziła nasza Pani opiekun Koła Naukowego Biofotoniki dr hab. inż. Barbara Nasiłowska.

Opracowała: Paulina Stachnio