Skład koła KN-BIOFOTON

Przewodnicząca

Paula Bień

Pochodzę z województwa świętokrzyskiego, jestem studentką Wojskowej Akademii Technicznej pierwszego stopnia na kierunku Biocybernetyka i Inżynieria Biomedyczna.  

Moje zainteresowania naukowe dotyczą głównie zastosowania fizyki i chemii w medycynie, a także wykorzystania światła  w spektroskopii. 

Pasja do tych zagadnień wzbudziła we mnie motywację dołączenia do Koła Naukowego Biofotoniki, gdzie chce ją rozwijać i pogłębiać. 

Zastępca

inż. Dominik Poślada

Pochodzę z Warszawy. Ukończyłem studia pierwszego stopnia na kierunku Biocybernetyka i Inżynieria Biomedyczna w Wojskowej Akademii Technicznej. Do moich zainteresowań należy medycyna regeneracyjna, inżynieria tkankowa, inżynieria genetyczna i mikrobiologia. Szczególnie interesuję się zagadnieniami z obszaru neurobiologii pod kątem chorób neurodegeneracyjnych. Dodatkowo w Kole Naukowym Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej zajmowałem się wpływem wirtualnej rzeczywistości na parametry psychofizyczne człowieka oraz metodami druku 3D protez. Natomiast w  kole naukowym Biofotoniki chciałbym realizować innowacyjne badania  pozwalające równocześnie doskonalić praktykę laboratoryjną. 

Sekretarz

Paulina Stachnio

Pochodzę z województwa lubelskiego, jestem studentką Wojskowej Akademii Technicznej pierwszego stopnia kierunku Biocybernetyka i Inżynieria Biomedyczna ze specjalnością Optoelektronika dla Inżynierii Biomedycznej.  

Od zawsze pasjonowała mnie fizyka. Na studiach głównym obszarem moich zainteresowań stało się światło, promieniowanie i spektroskopia oraz ich zastosowanie w leczeniu oraz diagnostyce chorób. Główną motywacją mojej obecności w Kole Naukowym Biofotoniki jest rozwój moich zainteresowań do poszerzenia obszarów wiedzy o nowe horyzonty. 

Członkowie

Michał Kożuchowski

Pochodzę z Warszawy, jestem studentem pierwszego stopnia Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku Biocybernetyka i Inżynieria Biomedyczna o specjalizacji w Optoelektronika dla inżynierii biomedycznej.

Moje zainteresowania zawsze oscylowały w okolicach nauk ścisłych, a szczególne chemii, biologii oraz fizyki.   

Przedmioty które wzbudziły we mnie największą ciekawość i  największe zainteresowanie to: biochemia, spektroskopia, zastosowania biomateriałów w medycynie, medycyna regeneracyjna i inżynieria tkankowa. 

Jakub Michalski